افزایش محسوس راندمان گندم، جو و کلزا
افزایش محسوس راندمان گندم، جو و کلزا
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از افزایش محسوس تولیدات کشاورزی در این مجموعه تولیدی خبر داد و گفت: سال گذشته شرکت کشت و صنعت مغان به عنوان بزرگترین مجموعه دامپروری ایران رکورد بی‌سابقه تولید ۲۳۰ تن شیر در روز را ثبت کرد.

 

تولید روزانه ۲۳۰ تن شیر در کشت و صنعت مغان:

افزایش محسوس راندمان گندم، جو و کلزا

 

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از افزایش محسوس تولیدات کشاورزی در این مجموعه تولیدی خبر داد و گفت: سال گذشته شرکت کشت و صنعت مغان به عنوان بزرگترین مجموعه دامپروری ایران رکورد بی‌سابقه تولید ۲۳۰ تن شیر در روز را ثبت کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایرنا،  روابط عمومی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اسداله محسن زاده، در دیدار با فرماندار پارس آباد مغان با تبریک انتصاب فرماندار و فرا رسیدن عید باستانی نوروز اظهار داشت: سال گذشته برای این بنگاه اقتصادی سالی همراه با ثبات، آرامش و افزایش تولید در حوزه‌های مختلف بود. پارسال تولید گندم به ازای هر هکتار ۵ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم بوده و پیش بینی ما این است که امسال نسبت به سال قبل بهتر از پیش باشد.

 

وی اضافه کرد: علاوه بر این ۳۰ درصد در زمینه تولید کلزا و ۴۰ درصد در خصوص تولید جو افزایش راندمان تولید داشته ایم.

 

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان افزود: تولید شیر خام در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قبل از استقرار هیئت مدیره دولتی ۱۶۰ تن در روز بوده است که با اقدامات فنی و کارشناسی انجام یافته در زمینه جیره غذایی سالم و باکیفیت و بهداشتی تر کردن محیط نگهداری دام ها تولید شیر خام از ۲۶ کیلوگرم به ۳۲ کیلوگرم به ازای هر راس دام دوشا رسیده است.

 

محسن زاده اضافه کرد: افزون بر آن تعداد دام‌ها از ۱۷ هزار و ۳۰۰ راس به ۲۰ هزار و ۶۰۰ راس افزایش پیدا کرده است و این امر سبب شده بزرگترین مجتمع دامپروری ایران در طول تاریخ تاسیس خود با رکورد بی‌سابقه ۲۳۰ تن تولید شیرخام در روز مواجه شود.

 

وی گفت: افزایش تولید بوجود آمده در سایه کوشش بی دریغ مدیران، کارشناسان و کارگران این مجموعه عظیم تولیدی بوده و جهت ارج نهادن به زحمات کارکنان، ۲۰ درصد حق جذب به هر یک از آنان اعطا شده و در مناسبت‌های مختلف بسته های نقدی و غیرنقدی معیشتی جهت حمایت از پرسنل اهدا می شود.

 

قاسم محمدی، رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان هم با ابراز خوشحالی از انتصاب فرماندار پارس‌آباد از بین مدیران و پیشکسوتان ارزشمدار گفت: امسال مزین به نام تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین شده و خوشحالیم که واژه های اصلی رهبر معظم انقلاب در زمینه کشاورزی و تولید انتخاب گردیده است و ما نیز چندین تفاهمنامه در راستای تحقق شعار سال داریم که نتیجه آن اطلاع رسانی خواهد شد.

 

رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری افزود: تا امروز ۷۲ جلسه توسط هیئت مدیره برگزار شده است. این جلسات بصورت هفتگی بوده و تاکنون ۴۷۸ بند محقق و عملی شده است. اهداف، بودجه و مسائل مالی در سال جاری ترسیم شده است و با برنامه ریزی هایی که انجام شده است، امیدواریم سال خوبی داشته باشیم.

 

جابر جهان بین، فرماندار شهرستان پارس‌آباد مغان هم ضمن تبریک سال جدید گفت: نامگذاری امسال بنام سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین و تاکید مقام معظم رهبری رسالت ما را برای تحقق شعار سال دوچندان کرده است.

 

وی ادامه داد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ظرفیت بزرگی است و باید از پتانسیل های آن برای هموار کردن مشکلات بهره برد.

 

فرماندار شهرستان پارس آباد با بیان اینکه کشت و صنعت مغان می تواند موتور محرکه اقتصاد استان و حتی کشور باشد،گفت: باید برای ایجاد اشتغال بسترسازی و هدف گذاری شود و حق مردم این منطقه نیست که با توجه به انبوه پتانسیل کشاورزی، جمعیتی و  حتی گردشگری زندگی مشقت باری داشته باشند.

 

وی با بیان این که مسئولیت برای همه مدیران موقتی است و باید هر فردی در هر شرایطی تاثیرگذار باشد، افزود: این شرکت از دهه‌های پیش دارای مشکلات فراوانی بود که خوشبختانه هیئت مدیره فعلی گام‌های استواری در راستای حل مشکلات برداشته است و انتظار می رود که بیشتر از این هم فعال باشد.

 

جهان بین تاکید کرد: خواسته ما این است که هیات مدیره شرکت وضعیت را بیش از این بهبود بخشیده و در جهت اشتغالزایی گام بردارد. بستر لازم در این بنگاه اقتصادی موجود بوده و انشاءالله در سال جدید با مدیریت قوی چهره های مدیریتی تحولی بزرگ را شاهد باشیم