بازدید رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران از  بیست و دومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات
بازدید رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران از  بیست و دومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

عطاالله اشرفی اصفهانی، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران با حضور در محل دائمی نمایشگاه ها بین المللی تهران از بیست و دومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات بازدید نمود.

بازدید از بیست و دومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات؛

بازدید رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران از  بیست و دومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

عطاالله اشرفی اصفهانی، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی  اتاق بازرگانی تهران  با حضور در محل دائمی نمایشگاه ها بین المللی تهران از بیست و دومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات بازدید نمود.

جمشید مغازه ای دبیر، انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران  درحاشیه این بازدید به بیان مشکلات و چالش های این صنف پرداخت .

وی در ادامه دو چالش  نبود نهاد متولی و کمبود نهاده های اصلی تولید (شکر، گندم و روغن) را به عنوان مهم ترین بحران این روزهای این صنف بیان نمود و افزود شکر را باید باقیمت کیلویی ۴۰ هزار تومان از بازار آزاد و بدون فاکتور رسمی تهیه کنیم در شرایطی دولت به عنوان وارد کننده اصلی می تواند این مشکل را به راحتی حل نماید و به ما کمک کند تا برای کشور ارز آور کنیم چراکه در حال حاضر صادرات یک میلیارد دلاری ما در سال۹۷ به ۱۸۰ میلیون دلار رسیده است.

دبیر، انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران در پایان اشاره نمود ما در حال حاضر می توانیم فقط به کشور های همسایه صادرات ۳ میلیارد دلاری داشته باشم .

عطاالله اشرفی اصفهانی، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این نمایشگاه افزود ما به اینجا آمده ایم که این مشکلات را بررسی و به مسئولین دولتی انتقال دهیم تا برای حل آن ها به یک راهکار مشترکی برسیم و بزودی با دعوت از عضای هیات مدیره این صنف، روسای کمیسیون کشاورزی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و معاونت وزیر جهاد کشاورزی جلسه ای در اتناق بازرگانی برگزار می کنیم تا مشکلات این صنف حل و فصل شود و تولید کنندگان و صادر کنندگان بدون دغدغه به کار خود بپردازند.

وی در پایان با اشاره به ظرفیت این صنعت افزود ما باید به نحو احسنت از سرمایه گذاری عظیمی که بخش خصوصی در این صنف انجام داده جهت افزایش اشتغال و ارزآوری استفاده نماییم و این امر با همدلی و رفع موانع امکان پذیر است.