یکصد و نود و پنج تن گوشت غیر قابل مصرف از چرخه مصرف انسانی خارج شد. رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان از عملیات بازرسی و نظارت بهداشتی کارشناسان دامپزشکی بر کشتارگاههای طیور استان در سال ۱۳۹۶ خبر داد. راول غلامپور اقدمی با اعلام این خبر افزود: در […]

یکصد و نود و پنج تن گوشت غیر قابل مصرف از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان از عملیات بازرسی و نظارت بهداشتی کارشناسان دامپزشکی بر کشتارگاههای طیور استان در سال ۱۳۹۶ خبر داد.

راول غلامپور اقدمی با اعلام این خبر افزود: در سال ۱۳۹۶ مجموعاً تعداد ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه طیور زنده در کشتارگاه های صنعتی طیور استان تحت نظارت مستقیم مسئول فنی و ناظرین بهداشتی و شرعی به منظور نظارت بر مراحل معاینه قبل و پس از کشتار وکنترل زنجیره استحصال خط کشتار، کشتارشد .

وی گفت در کنار همکاران بخش خصوصی ، نظارت عالیه از سوی کارشناسان اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان نیز صورت گرفته است و در طی این مدت افزون بر ۳۱ هزار تن گوشت مرغ در کشتارگاههای استان استحصال و پس از بسته بندی و درج الزامات نشانه گذاری در دسترسی عموم مردم قرار گرفت .

وی همچنین اشاره کرد در همین مدت ۱۹۵ تن گوشت غیر قابل مصرف انسانی به دلایل مختلف از چرخه مصرف خارج گردید .

دکتر اقدمی با تأکید بر نقش مهم دامپزشکی گفت : نظارت های دامپزشکی جزء لاینفک تولید محصولات دامی می باشد و خود نقش بسزایی در ایجاد اطمینان خاطر مصرف کننده و سلامت و بهداشت جامعه دارد.

وی درپایان با اعلام اینکه در حال حاضر ۵ کشتارگاه صنعتی طیور در استان قزوین فعال می باشند به شهروندان توصیه کرد: نسبت به تهیه مرغ و آلایش خوراکی مورد تأیید دامپزشکی اقدام و در زمان خرید به مندرجات روی بسته ها توجه نمایند و در صورت هر گونه ابهام در این ارتباط می توانند نسبت به پیگیری آن از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ اقدام نمایند.