به جای کشت برنج و گندم به سمت محصولات جایگزین بروید
به جای کشت برنج و گندم به سمت محصولات جایگزین بروید

هشدار محققان به هندی ها؛ به جای کشت برنج و گندم به سمت محصولات جایگزین بروید کشت برخی محصولات شامل گندم و برنج در هند بسیار رایج است، اما به گفته دانشمندان محصولات سنتی این کشور آب زیادی مصرف می کنند و به اندازه کافی مغذی نیستند. به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی […]

هشدار محققان به هندی ها؛

به جای کشت برنج و گندم به سمت محصولات جایگزین بروید

کشت برخی محصولات شامل گندم و برنج در هند بسیار رایج است، اما به گفته دانشمندان محصولات سنتی این کشور آب زیادی مصرف می کنند و به اندازه کافی مغذی نیستند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از independent، تحقیقات جدید نشان می دهد که هند باید از کشت برنج و گندم به عنوان محصولات اصلی به سمت محصولات زراعی سالمتری که برای محیط زیست نیز بهتر هستند، برود.

پیش بینی ها نشان می دهد که این کشور در سال ۲۰۵۰ باید غذای ۴۰۰ میلیون نفر بیشتر از جمعیت کنونی اش را تامین کند.

با توجه به اینکه در حال حاضر هند با سوءتغذیه گسترده مردم و کمبود آب دست و پنجه نرم می کند، مسئولیت بزرگی متوجه دولت این کشور است.

این تحقیقات که توسط یک تیم بین المللی از دانشمندان انجام شد، دو هدف اصلی دولت هند، بهبود تغذیه مردم و مصرف بهینه آب را هدف قرار داد.

در حال حاضر تقریبا یک سوم جمعیت هند دچار کم خونی هستند و بخش های وسیعی از این کشور به دلیل استفاده بیش از اندازه از آب در بخش کشاورزی و کاهش بارندگی با کم آبی شدید مواجه شده اند.

رژیم غذایی مردم هند بسیار وابسته به غلات است و به اعتقاد دانشمندان همین مسئله باعث ایجاد مشکلات این کشور شده است.

دکتر کیل دیویس، دانشمند دانشگاه کلمبیا و مسئول این تحقیقات، می گوید: اگر مردم این کشور به استفاده از برنج و گندم ادامه دهند، با استفاده از منابع ناپایدار و افزایش تغییرات اقلیمی، مشخص نیست که چقدر می توانند با این روند ادامه دهند.

او ادامه داد: به همین دلیل است که به دنبال راه هایی برای بهبود وضعیت غذایی در کنار دستیابی به اهداف زیست محیطی هستیم.

این گروه تحقیقاتی بر ۶ محصول زراعی هند شامل برنج، گندم، ذرت، سورگوم، ارزن مرواریدی (آفریقایی) و انگشتی مطالعه کردند.

نتایج این تحقیق که در نشریه Science Advances منتشر شد، نشان داد که برنج کمترین میزان اثرگذاری در مصرف آب و گندم نقش مهمی در هدررفت آب با توجه به نیاز زیاد آن به آبیاری دارد.

علاوه بر این، دانشمندان با مطالعه بر ارزش غذایی این محصولات شامل کالری، پروتئین، آهن و زینک، به این نتیجه رسیدند که جایگزین کردن این دو محصول با ذرت، ارزن انگشتی، مرواریدی یا سورگوم می تواند یک چهارم تولید آهن و حدود یک دهم زینک را بهبود بخشد.

عمده ترین دلیل وابستگی هند به برنج و گندم از «انقلاب سبز» در دهه ۱۹۶۰ نشات می گیرد؛ زمانی که با گسترش تکنولوژی های جدید، تولید محصولات زراعی در این کشور افزایش قابل توجهی یافت.

با وجود اینکه پیشرفت و توسعه کشاورزی، تا حدود زیادی در کاهش گرسنگی در سرتاسر این کشور نقش داشت، اما به وسیله ای برای افزایش انتشار گازهای گلخانه ای و آلودگی نیز تبدیل شد.

دکتر دیویس می گوید: در حالی که تغییر ذائقه جمعیت بیش از یک میلیاردی این کشور امکان ناپذیر به نظر می رسد، اما در حال حاضر در مناطقی از هند، محصولات زراعی جایگزین به میزان قابل توجهی مورداستفاده قرار می گیرند.

دکتر دیویس با بیان اینکه برخی از مناطق در حال حاضر بر کشت محصولات جایگزین تمرکز دارند، افزود: اگر دولت بتواند مردم را به مصرف انواع ارزن علاقه مند کند، این محصول پاسخگوی نیاز آنها خواهد بود.

او ادامه داد: با افزایش تقاضا برای این محصولات زراعی، مردم هزینه بیشتری می پردازند و کشاورزان به کشت آن علاقه مند می شوند.

انقلاب کشاورزی در هند به اهداف بیشتری دست خواهد یافت، اگر دولت هند به خرده مالکان بخش کشاورزی همان کمک هزینه ای را اختصاص دهد که در حال حاضر آنها را به گشت گندم و برنج ترغیب کرده است.

www.independent.co.uk