• شماره خبر : 50548
 • تاریخ انتشار : 10 خرداد 1399
 • پرینت این صفحه
 • احتمال کاهش واردات کشاورزی چین از آمریکا در صورت افزایش تنش‌ها

  در صورت واکنش شدید واشنگتن به اقدام پکن برای تحمیل قوانین امنیت ملی به هنگ کنگ، دولت چین احتمالاً واردات محصولات کشاورزی خود را از آمریکا کاهش دهد.

  اخبار بین المللی؛

  احتمال کاهش واردات کشاورزی چین از آمریکا در صورت افزایش تنش‌ها


  در صورت واکنش شدید واشنگتن به اقدام پکن برای تحمیل قوانین امنیت ملی به هنگ کنگ، دولت چین احتمالاً واردات محصولات کشاورزی خود را از آمریکا کاهش دهد.


  به گزارش پایگاه اطلاع رسان یکشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از رویترز، منابع آگاه اعلام کردند که در صورت واکنش شدید واشنگتن به اقدام پکن برای تحمیل قوانین امنیت ملی به هنگ کنگ، دولت چین احتمالاً واردات محصولات کشاورزی خود را از آمریکا کاهش دهد.

  این در حالی است که دولت پکن با اقدام خود برای اعمال مقررات امنیت ملی در هنگ کنگ، باعث ترس و نگرانی از آینده این قطب اقتصادی جهان شده است.

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نسبت به واکنش شدید دولت خود هشدار داده است.

  به گفته این منابع، اگر ترامپ تحریم‌های سختی را علیه پکن اعلام کند، این موضوع می‌تواند معامله تجاری دو کشور را که تقریباً دو سال برای آن تلاش کرده اند، از مسیر خود خارج کند چرا که هرگونه تیرگی در روابط می‌تواند واردکنندگان چینی را از خرید محصولات کشاورزی آمریکایی باز دارد.

  یک منبع نزدیک به دولت چین می‌گوید: اگر اقدامات متقابل آمریکا (درباره هنگ کنگ) واقعاً شدید باشد، احتمالاً چین خرید محصولات کشاورزی آمریکایی را کاهش می‌دهد.

  وی افزود: اگر اقدامات آمریکا خفیف باشد، ممکن است تجارت تحت تأثیر قرار نگیرد.

  بر اساس فاز اول توافق تجاری دو کشور که در ماه ژانویه به امضا رسید، چین متعهد شد واردات محصولات کشاورزی خود را از آمریکا در طی دو سال به میزان ۳۲ میلیارد دلار نسبت به آمار سال ۲۰۱۷ افزایش دهد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of