• شماره خبر : 50678
 • تاریخ انتشار : 12 خرداد 1399
 • پرینت این صفحه
 • کاهش ۷ درصدی ارزش واردات نهاده‌های دام و طیور

  در فروردین‌ماه صورت گرفت؛ کاهش ۷ درصدی ارزش واردات نهاده‌های دام و طیورنهاده های دامی

  در فروردین‌ماه صورت گرفت؛

  کاهش ۷ درصدی ارزش واردات نهاده‌های دام و طیور  اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران اعلام کرد: ارزش واردات نهاده‌های دام و طیور به ایران در فروردین سال‌جاری با کاهش هفت درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۲۵۳ میلیون و ۵۰ هزار دلار رسید.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسان یکشاورزی ایران (گنا) ؛روز دوشنبه اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)، در فروردین ماه سال جاری ۸۶۶ هزار و ۵۷۰ تن نهاده‌های دام و طیور به کشور وارد شده که نسبت به واردات ۹۲۲ هزار و ۳۴۰ تنی دوره مشابه سال گذشته کاهش وزنی ۶درصدی را نشان می‌دهد.

  براساس این گزارش، آمار تفکیکی واردات نهاده های دام و طیور به کشور نشان می دهد که ارزش واردات جو در فروردین ماه سال جاری با کاهش ۲۱ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۴۱ میلیون و ۳۷۰ هزار دلار رسید.

  همچنین در فروردین ماه سال جاری ۱۶۶ هزار و ۶۲۰ تن جو وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات ۱۹۴ هزار و ۶۲۰ تنی دوره مشابه سال گذشته کاهش ۱۴ درصدی را نشان می دهد.


  در بازه زمانی مورد اشاره در این گزارش، ۴۳۰ هزار و ۲۲۰ تن ذرت به ارزش ۱۰۴ میلیون و ۶۹۰ هزار دلار وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات ۴۹۸ هزار و ۸۵۰ تنی ذرت به ارزش ۱۲۲ میلیون و ۷۵۰ هزار دلار در ماه نخست سال گذشته به لحاظ وزنی کاهش ۱۴ درصدی و به لحاظ ارزشی کاهش ۱۵ درصدی را نشان می دهد.

  براساس این گزارش، در ماه نخست سال جاری ۲۶۹ هزار و ۷۳۰ تن کنجاله به ارزش ۱۰۶ میلیون و ۹۹۰ هزار دلار وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات ۲۲۸ هزار و ۸۷۰ تنی کنجاله سویا به ارزش ۹۸ میلیون و ۱۹۰ هزار دلار در دوره مشابه سال گذشته رشد ۱۸ درصدی به لحاظ وزنی و ۹ درصدی به لحاظ ارزشی داشته است.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of