شیوه نامه واردات گوشت از نیکاراگوئه به زودی امضا می شود
شیوه نامه واردات گوشت از نیکاراگوئه به زودی امضا می شود

  معاون وزیر جهاد کشاورزی:   شیوه نامه واردات گوشت از نیکاراگوئه به زودی امضا می شود رئیس سازمان دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی برای واردات گوشت قرمز از دیگر کشورها در حال اقدام است.   آقای سید محمد آقا میری رئیس سازمان دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی سیاست حذف انحصار، ارزانی و کیفیت خرید، تنوع بخشی […]

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

 

شیوه نامه واردات گوشت از نیکاراگوئه به زودی امضا می شود

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی برای واردات گوشت قرمز از دیگر کشورها در حال اقدام است.

 

آقای سید محمد آقا میری رئیس سازمان دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی سیاست حذف انحصار، ارزانی و کیفیت خرید، تنوع بخشی و توسعه امکان رقابت را دنبال می‌کند که در این راستا برای واردات گوشت از کشورهایی همچون ونزوئلا و نیکاراگوئه توافقاتی انجام دادیم.

 

به گفته او، بنابر راهبردهای پنج گانه وزارت جهاد وارد مذاکره شدیم که در این راستا اولین شیوه نامه ihr با ونزوئلا امضا کردیم و احتمالا با نیکاراگوئه برای واردات گوشت قرمز امضا خواهیم کرد.

 

رئیس سازمان دامپزشکی می‌گوید، سالانه ۹۰۰ تا ۹۵۰ هزار تن گوشت قرمز مورد نیاز کشور است که ۸۵۰ هزار تن آن در داخل تولید و حدود ۱۰۰ هزار تن از طریق واردات تامین می‌شود.

 

بنابر آمار سال گذشته بنا به دلایل مختلف ۳۷ هزار تن گوشت از برزیل وارد شد که امسال در راستای امنیت غذایی کشورهای واردات گسترش می یابد.