برزیل در سال ۲۰۲۲-۲۳، ۹۵ میلیون دانه سویا را صادر خواهد کرد
برزیل در سال ۲۰۲۲-۲۳، ۹۵ میلیون دانه سویا را صادر خواهد کرد
شركت تامين ملى اقلام كشاورزى برزيل (Conab) تخمین محصول سویا در برزیل را با افزایش ١.٢ میلیون تن به رکورد ۱۵۴.۸ میلیون تن ارتقا داد. این سازمان برآورد خود از برداشت محصول ذرت را نیز با افزایش ۷۰۰٬۰۰۰ تن به رکورد ۱۲۵.۵ میلیون تن رساند. 

اخبار بین المللی:

برزیل در سال ۲۰۲۲-۲۳، ۹۵ میلیون دانه سویا را صادر خواهد کرد

شرکت تامین ملى اقلام کشاورزى برزیل (Conab) تخمین محصول سویا در برزیل را با افزایش ١.٢ میلیون تن به رکورد ۱۵۴.۸ میلیون تن ارتقا داد. این سازمان برآورد خود از برداشت محصول ذرت را نیز با افزایش ۷۰۰٬۰۰۰ تن به رکورد ۱۲۵.۵ میلیون تن رساند.

این سازمان، در حال حاضر پیش‌بینی می‌کند که برزیل در سال ۲۰۲۲-۲۳، ۹۵ میلیون دانه سویا را صادر خواهد کرد که نسبت به ماه گذشته ۷۰۰٬۰۰۰ تن افزایش یافته است. ضمن اینکه‌ پیش‌بینی صادرات ذرت برزیل هم حدود ۴۸ میلیون تن میباشد.

وزارت کشاورزی آمریکا (USDA) هم برآورد خود را از برداشت دانه سویای برزیل در سال ۲۰۲۲-۲۳ به ۱۵۵ میلیون تن افزایش داده و تخمین زد که در فصل ۲۰۲۳-۲۴ به رکورد جدیدی به میزان ۱۶۳ میلیون تن می‌رسد.

در زیر، میزان صادرات دانه سویا، ذرت، گندم  و شکر برزیل را از ابتداء سال جارى میلادى تا روز دوشنبه ٢۵ام اردیبهشت ماه، بررسى میکنیم.